Inauguracja roku szkolnego 2024/2025 na Blichu

9.09.2024 16:15

Dla ponad 700 uczniów szkoły, w tym 100 rozpoczynających naukę w klasach pierwszych, w poniedziałek, 2 września, zaczął się nowy rok szkolny.

• Zorganizowane w dwóch turach akademie poprzedziło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Dyrektor szkoły Jerzy Zabost powitał po wakacyjnej przerwie uczniów klas starszych, a nowo przyjętym przedstawił wychowawców.
  • Akademie były okazją do przypomnienia kampanii wrześniowej w 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej i uczczenia pamięci poległych nauczycieli oraz wychowanków szkoły. Uczeń klasy piątej, Filip Niedzielski, przybliżył najważniejsze fakty z września 1939 roku. Natomiast przedstawiciele uczniowskiej społeczności złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze w miejscach pamięci: przy tablicach upamiętniających poległych nauczycieli i wychowanków szkoły oraz przy głazie i Dębie Pamięci „Józef” ku czci kapitana Józefa Łebkowskiego zamordowanego strzałem w tył głowy w Katyniu w 1940 r.
  • Podczas uroczystości uczniowie klas objętych patronatem firmy "Maspex" otrzymali stypendia ufundowane przez przedsiębiorstwo. Warunkiem uzyskania stypendium była średnia ocen na świadectwie 4,00 i więcej. Dodajmy, że stypendium otrzymało 26 uczniów.
  • Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego nie zabrakło także życzeń dla całej szkolnej społeczności od przedstawicieli Rady Rodziców.
  • Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Niech to będzie dla wszystkich dobry rok.

fot. Krzysztof Łukasik

Iwona Bielecka