XXI Konkurs Wiedzy o Szkole na Blichu – I etap

25.09.2024 12:39

Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych biorą udział w Konkursie Wiedzy o Szkole na Blichu. Tegoroczna edycja rozpoczęła się we wtorek, 24 września. Zawodnicy zmierzyli się z pytaniami testowymi. Organizatorem konkursu jest klasa 2TLA, która wygrała w roku ubiegłym.

W I etapie konkursu wzięło udział dwunastu reprezentantów klas pierwszych. Uczniów powitała Wicedyrektor szkoły, Jolanta Dębska, która przybliżyła uczestnikom konkursu jego ideę i tradycję, krótko przypomniała również o jubileuszu, jaki w przyszłym roku obchodzić będzie szkoła. Następnie Natalia Szczepaniak i Filip Niedźwiecki z klasy 2TLA, ubiegłoroczni laureaci, rozdali zawodnikom testy sprawdzające wiedzę o szkole na Blichu i czuwali nad przebiegiem konkursu.

Dodajmy, że w I etapie konkursu każdy członek drużyny rozwiązuje test indywidualnie. Na wynik reprezentacji klasy składa się suma punktów uzyskanych przez zawodników.

Poniżej przedstawiamy wyniki i skład drużyn, które uczestniczyły w części pisemnej konkursu.

1 miejsce 52 pkt. klasa 1BMM w składzie: Wojciech Zielent, Błażej Stępniak, Kacper Buczyński

2 miejsce 50 pkt. klasa 1TT w składzie: Małgorzata Jaros, Łucja Fiutkowska, Damian Kuźmiński

3 miejsce 37 pkt. klasa 1TI w składzie: Konrad Wróbel, Gerard Skrętowicz, Robert Arciszewski

4 miejsce 34 pkt. klasa 1TLM w składzie: Przemysław Multan, Krzysztof Gostyński, Maciej Rębowski

Trzy drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów, wezmą udział w II etapie – ustnym, który odbędzie się w poniedziałek, 30 września. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce podczas uroczystej akademii 11 października br.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i życzymy powodzenia podczas dalszej rywalizacji.

Iwona Bielecka