Wybory do Samorządu Uczniowskiego

25.09.2024 13:31

Ponad pół tysiąca ważnych głosów oddano na kandydatów do Samorządu Uczniowskiego kadencji na lata 2024-2026. Wybory odbywały się we wtorek, 24 września br. Przewodniczącym SU został Franciszek Siekiera, Zastępcami Przewodniczącego - Krzysztof Zimny i Maciej Czarnecki, natomiast Skarbnikiem - Łucja Wojda.

W ramach kampanii wyborczej kandydaci do SU m.in. przygotowali zdjęcia i krótkie informacje na swój temat, które zostały opublikowane na fanpage’u na Facebooku. Oto prezentacje uczniów wg liczby zdobytych głosów:

• Franciszek Siekiera, klasa 3TMR

Jestem osobą, która umie utrzymać porządek i nie boi się wyrażać swojego zdania. Zrobię tak, żebyście zapamiętali tę szkołę dobrze i wspominali jak najlepiej.

• Krzysztof Zimny, klasa 2TLA

Jestem Krzysiek, chodzę do 2 klasy technikum na kierunek logistyk. W wolnym czasie lubię jeździć rowerem, słuchać muzyki i wychodzić ze znajomymi. Jestem ambitny oraz pomysłowy i uważam, że dobrze odnajdę się w samorządzie szkolnym.

• Maciej Czarnecki, klasa 3TIB

Programista i fanatyk lotnictwa wojskowego . Miły, uśmiechnięty, z dawką humoru (czasami aż za dużego ). Zawsze zorganizowany i angażuję się na MAXAA we wszystko, co robię! Daję z siebie 200%, żeby było git!

Joł!

•  Łucja Wojda, klasa 2TLA

Jestem osoba kreatywną, dlatego postaram się organizować dla was więcej eventów. Chętnie angażuję się w życie szkoły i łatwo nawiązuję kontakty, więc na pewno znajdziemy wspólny język.

Oficjalna prezentacja Samorządu Uczniowskiego będzie miała miejsce podczas uroczystej akademii 11 października br.

Szkolne wybory do SU zorganizowali logistycy z klasy 2 TLA pod kierunkiem Opiekuna SU, Iwony Bieleckiej oraz Opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu – Agnieszki Leśniewskiej. Dzięki pracy trzech zespołów Komisji Wyborczej tegoroczne głosowanie przebiegało równolegle we wszystkich budynkach szkoły na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej. Równie sprawnie policzono i zabezpieczono wszystkie oddane głosy. Następnie Opiekun SU przedłożył dyrekcji szkoły Protokół i sprawozdanie z prac Komisji Wyborczej.

Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy poparcia ze strony szkolnej społeczności i życzymy owocnej pracy!

Iwona Bielecka