Finał XXI edycji Konkursu Wiedzy o Szkole na Blichu

1.10.2024 12:59

W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Szkole na Blichu zwyciężyła kl. I TT, drugie miejsce zajęła kl. I BMM, natomiast na trzecim uplasowała się kl. I TI. Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie się podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przypomnijmy, że I etap - pisemny miał miejsce 24 września. Trzy najlepsze drużyny zakwalifikowały się do etapu II - ustnego, który odbył się w poniedziałek, 30 września. Podczas finałowych zmagań uczniowie musieli odpowiedzieć na trzy wylosowane przez siebie pytania, wykazując się wiedzą dotyczącą historii szkoły, kierunków kształcenia, kadry pedagogicznej i bazy dydaktycznej.

Dużo emocji dostarczyła rywalizacja o drugie miejsce, ponieważ dwie klasy zdobyły taką samą liczbę punktów i konieczna była dogrywka.

Nad przebiegiem obu etapów Konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem Jolanty Dębskiej - wicedyrektor szkoły. Natomiast organizatorami byli uczniowie klasy II TLA, laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursu: Natalia Szczepaniak, Łucja Wojda i Filip Niedźwiecki z wychowawcą, Iwoną Bielecką.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy wiedzy i dziękujemy za piękną rywalizację.

Iwona Bielecka