Z Blichu do Bukowiny Tatrzańskiej…

10.10.2024 17:00

Dziś tj.10.10.2024r., jak co roku od wielu już lat, w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Konkursu historycznego:„Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”.

Tematem przewodnim tym razem był: „WŁADYSŁAW HR. ZAMOYSKI – GOSPODARZ, PATRIOTA, SPOŁECZNIK" Do rywalizacji o finał i kilkudniowy wyjazd do Bukowiany Tatrzańskiej przystąpiła nasza drużyna oraz goście czyli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji nasi chłopcy w składzie (Robert Janicki, Jakub Tarkowski i Bartosz Materek) zwyciężyli. Rozwiązali oni test bezbłędnie i awansowali do finału Konkursu, który odbędzie się za miesiąc. Gratulujemy, zachęcamy do dalszej wytężonej pracy i trzymamy kciuki.

Grzegorz Chojnacki