Logistycy w nowoczesnym magazynie firmy TME w Rzgowie

16.10.2024 19:00

11 października uczniowie z klasy 2TL i Szkolnego Koła Logistyki wraz z organizatorami wycieczki p. Magdaleną Piechowską-Malińską i p. Grzegorzem Słomą brali udział w wyjeździe do siedziby firmy Transfer Multisort Elektronik w Rzgowie.

Logistycy poznali historię firmy oraz obszary jej działaności. Prowadząca warsztaty specjalistka HR p. Marta Płużyńska przekazała klasie najciekawsze informacje dotyczące profilu przedsiębiorstwa i możliwości odbywania staży i praktyk. Następnie uczniowie po zapoznaniu z przepisami BHP i skorzystaniu z odzieży ochronnej udali się do wnętrz magazynu z p. Magdaleną Szol i p. Martą Płużyńską. Magazyn zrobił na logistykach ogromne wrażenie.

Są to nowe obiekty magazynowe, których budowa rozpoczęła się w 2019 roku. Obiekt, który rozpoczął działalność w 2021 r. ma obecnie ponad 21.000 m2, a jest to tylko pierwszy etap tej inwestycji (docelowo powierzchnia zabudowy hali może osiągnąć 54.000 m2).

Wykorzystanie autorskich rozwiązań technologicznych, m.in. automatycznego sortera, robotów wydających oraz pakujących pozwala na automatyzację wielu procesów aż w 60%. Dzięki temu firma ma możliwość podwojenia liczby wysyłanych paczek (do 10.000 paczek dziennie). Pozwala to odpowiedzieć na rosnące potrzeby klientów z całego świata.

Magdalena Piechowska-Malińska
Grzegorz Słoma