Pod takim hasłem 13 marca 2008 roku o godzinie 10 w ZSP Nr 2 RCKU w Łowiczu odbyło się spotkanie poświecone profilaktyce uzależnień. Gośćmi spotkania z młodzieżą klas pierwszych i drugich byli: ksiądz mgr Mirosław Kurek i aspirant sztabowy Dariusz Rełek z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, zaś inicjatorkami: dyrektor mgr Maria Laska, pedagog szkolny mgr Beata Woźniak i mgr Jolanta Sikorska, nauczycielka języka niemieckiego.
Ksiądz Mirosław Kurek przedstawił młodzieży program własnego autorstwa pt."Czego nie powie ci dealer?" i podzielił się doświadczeniami ze swojej pięcioletniej działalności w Stowarzyszeniu Pomocy "Arka Noego".
Na początku swojej prelekcji uświadomił młodzieży, że najcenniejszym towarem dla dealera jest naiwność młodych ludzi. Myślą oni, iż rzeczywiście istnieje podział narkotyków na miękkie i twarde, nie wiedzą, że do marihuany wstrzykiwana jest amfetamina, że mogą być dodawane nawet takie substancje jak szkło świetlówki, czy trucizna na szczury - wszystko po to, aby szybciej uzależnić i zarobić więcej pieniędzy. Następnie ksiądz przedstawił mechanizm wchodzenia w uzależnienie i podkreślił, że dealer nigdy nie powie kupującemu od niego narkotyk, że "aby ponownie znaleźć się na górze, trzeba zwiększyć działkę i wziąć mocniejszy środek". Odwołując się do tego, co jest ważne dla młodego człowieka, pokazał jak wchodząc w uzależnienie, traci on rodzinę, ukochaną osobę, przyjaciół, hobby, szkołę i pozostaje zupełnie sam, odarty z najważniejszych dla niego wartości, w swoim hermetycznym świecie. Zwrócił również uwagę na zmiany somatyczne mające miejsce w III i IV fazie uzależnienia. Prelekcję przeplatał licznymi przykładami losów młodych ludzi, którym niegdyś pomagał wyjść z nałogu - niestety nie wszystkim się to udało. Język, którym ksiądz operował, tworzył doskonały pomost między nim a odbiorcami, a to z kolei czyniło wykład, żywym, barwnym i interesującym.
Na zakończenie tej części spotkania przeprowadzone zostały wśród uczniów ankiety dotyczące uzależnień - głównie narkotyków i alkoholu.
W dalszej części wspólnego spotkania aspirant sztabowy Dariusz Rełek zwrócił uwagę, że młodzież bardzo często w swoich zachowaniach balansuje na krawędzi, a szukając pocieszenia, łatwo rezygnuje ze swej wolności, niezależności i godności. Podkreślił, że miarą dorosłości nie jest to, czy ktoś posiada dowód osobisty, lecz to, czy rzeczywiście umie zadbać o siebie i o swoich bliskich. Zwrócił również uwagę, jak ważne w życiu młodego człowieka jest dokonywanie właściwych, trafnych wyborów.
Półtoragodzinne spotkanie zakończyło się brawami i podziękowaniami złożonymi przez młodzież na ręce gości.