XVII okręgowy etap Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

15.01.2013 17:38

Dnia 11 stycznia 2013r. w Tomaszowie Mazowieckim odbył się XVII okręgowy etap Wiedzy o Żywności i Żywieniu.   Wzięli w niej udział uczniowie z całego województwa łódzkiego.

Wystartowało 50 uczestników z 25 szkół. Uczniowie przez 1,5 godziny rozwiązywali test dotyczący kuchni narodowych i regionalnych. Był to temat wiodący tej Olimpiady. Pozostała część pytań  dotyczyła szerokiej wiedzy z zakresu żywienia człowieka, zdrowego odżywiania, biologii, biochemii. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Justyna Malejka, która zajęła 8 miejsce ex aequo z uczennicą innej szkoły i Sylwia Kunecka, która uplasowała się na  19 pozycji.

Justyna ładnie pracowała w tym roku. Myślę, że jako uczennica II klasy Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego ma jeszcze szansę na finał Olimpiady następnym razem - mówi opiekun uczennicy Iwona Bogusiewicz-Kuś.

Iwona Bogusiewicz - Kuś