Zapraszamy na warsztaty dla gimnazjalistów.

21.01.2013 14:48

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami na zajęcia warsztatowe zorganizowane w ramach doradztwa zawodowego.

Warsztaty odbędą się pod kątem nauczanych w szkole kierunków: mechanizacja rolnictwa, żywienie i gastronomia, informatyka, logistyka oraz agrobiznes. Szczegółowy program warsztatów znajduje się w załączniku. Zajęcia odbędą się w następujących terminach do wyboru: 06.03.2013 r., 07.03.2013 r., 08.03.2013 r., 20.03.2013 r., 21.03.2013 r., 22.03.2013 r. oraz 04.04.2013 r., 05.04.2013 r.

Dodatkowo w ramach zajęć wychowania fizycznego proponujemy warsztaty taneczne z zakresu tańców i przyśpiewek łowickich. Warsztaty mogą odbywać się w ZSP nr 2 RCKUiP lub w zainteresowanych gimnazjach – termin warsztatów do uzgodnienia. Zajęcia poprowadzi choreograf Pani Katarzyna Korzeniewska – Killo wraz z członkami zespołu „Blichowiacy”.

PROGRAM WARSZTATÓW DLA GIMNAZJALISTÓW Z ZAKRESU:

I. MECHANIZACJI ROLNICTWA

1.      Plac manewrowy

- zapoznanie uczniów z samochodem i techniką kierowania TOYOTĄ YARIS

- nauka płynnego ruszania i płynnej jazdy pasem ruchu do przodu i do tyłu oraz slalom, hamowanie awaryjne

- zapoznanie uczniów z ciągnikiem rolniczym z przyczepą i techniką kierowania ciągnikiem

- wykonywanie manewrów na placu manewrowym

2.      Miasteczko ruchu drogowego

– jazda motorowerem oraz rowerami na terenie miasteczka z ustawionymi znakami oraz sygnalizacją świetlną – tor sprawnościowy

3.      Pracownia ruchu drogowego – ćwiczenia na symulatorze jazdy

- zapoznanie z działaniem symulatora do nauki jazdy

- wykonywanie określonego zadania (np. jazda w nocy, w deszczu samochodem osobowym lub ciężarowym)

- omówienie trudnych sytuacji drogowych na terenie miasta

- przemieszczanie się w alkogoglach (prezentacje)

- QUIZ z nagrodami – pytania z przepisów ruchu drogowego w formie krótkiego testu – czas trwania ok. 10 minut

Dla wszystkich uczestników KONKURS SPRAWNOŚCIOWY „JAK ZŁAPAĆ POMPKĘ” – czas trwania ok. 10 minut.

4.      Warsztaty szkolne

1. zwiedzanie pracowni warsztatowych z możliwością pokazu oraz czynnego udziału gimnazjalistów w pracowniach warsztatowych

- pracownia obróbki mechanicznej

- pracownia obróbki cieplnej (kuźnia)

- spawalnia

- pracownia pojazdów i maszyn

- pracownia metodyczna

II. LOGISTYKI

1. Krótka nauka wózkami widłowymi, które są na wyposażeniu ZSP NR 2 RCKUiP i są przeznaczone do prowadzenia szkoleń.
  2. Praca na wózku widłowym w magazynie wysokiego składowania.

III. ŻYWIENIA  I GASTRONOMII

1. Powitanie gimnazjalistów.
  2. Zapoznanie z kierunkami kształcenia w zakresie gastronomii i przemysłu spożywczego.
  3. Możliwości zatrudnienia po ukończeniu danego kierunku kształcenia.
  4. Zaprezentowanie gimnazjalistom pracowni gastronomicznej i przedstawienie zasad bhp obowiązujących w pracowni.
  5. Zapoznanie z podstawowymi zasadami higieny produkcji.
  6. Wykonanie ćwiczeń praktycznych w podgrupach przy pomocy uczniów klas gastronomicznych.
  7. wykonanie małych kanapeczek (tartinek) z różnymi pastami;
  8. wykonanie kruchych babeczek z dekoracją;
  9. wykonanie koktajli owocowych.
  10. Podanie i ocena organoleptyczna przygotowanych potraw.
  11. Aranżacje okolicznościowe stołów.
  12. Pokaz barmański - sporządzanie drinków.

IV. INFORMATYKI

1. Edycja dźwięku audio.
  2. Obsługa programu i modyfikowanie dźwięku.
  3. Wykrywanie przerw w sekwencji dźwiękowej.
  4. Montaż podzespołów komputera osobistego.
  5. Uruchomienie zestawu komputerowego.
  6. Edycja i obróbka grafiki. Praca na obiektach w programie graficznym.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny do dnia 08.02.2013r.: Janusz Wróbel 608 667 133, Milena Wojda – Wróbel 668 353 112 lub mailowy: blich@zsp2lowicz.pl.

Dyrektor szkoły Mirosław Kret

Pliki do pobrania: