Informatycy doskonalą swe umiejętności.

21.02.2013 13:06

logo

W dniach 26.01 – 12.02 2013r. odbyły się zajęcia w ramach projektu przygotowującego do egzaminu zawodowego w zawodzie technik – informatyk.

Odbyło się pięć ciekawych spotkań, w ramach których uczniowie powtórzyli, rozszerzyli oraz utrwalili wiedzę w zakresie umiejętności praktycznych. Dwa pierwsze spotkania dotyczyły typowych usterek sprzętowych, systemów Windows, Linux i aplikacji opartych na tychże systemach operacyjnych.

Kolejne spotkania to już ciężka praca uczniów z uszkodzonym sprzętem oraz oprogramowaniem. Nie tylko praca ze śrubokrętem w ręku okazała się zajmującą, ale i analiza usterek softwerowych uświadomiła, że czasami jest to szukanie igły w stogu siana. Instalowane od podstaw systemy operacyjne, ich aktualizacje, oprogramowanie antywirusowe i aplikacje niezbędne by komputer był "użyteczny" po raz kolejny uświadomiły jak skomplikowaną maszyną jest komputer. Naprawiony sprzęt będzie służył uczniom i nauczycielom szkoły do prowadzenia lekcji nie tylko informatyki. Wkrótce niełatwy egzamin zawodowy. Zdobyta wiedza na pewno przyda się by przystąpić do niego z większym spokojem o uzyskanie  lepszej oceny. Na koniec zajęć, po pomyślnych naprawach w celu regeneracji sił odbyła się degustacja pysznej pizzy.

Krzysztof Łukasik