29 maja br. w ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu odbył się „Piknik na Blichu” – wydarzenie sportowe mające na celu zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej.

23.06.2026 9:21

Piknik rozpoczął się od oficjalnego otwarcia przez dyrekcję szkoły, powitania uczestników oraz przedstawienia celu wydarzenia. Następnie wydano pakiety startowe dla uczestników RunBlichu, których zawartość została przygotowana przez sponsorów. Po ich rozdaniu oficjalnie rozpoczął się bieg RunBlich.

Równolegle do biegu na terenie szkoły odbywały się konkurencje sportowe, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w:

- Biegu Syjamskim,

- Ekstremalnym Fińskim Rzucie,

- Tour de Ski,

- Torze przeszkód,

- Tace na start,

- grze UNO.

Wyniki poszczególnych konkurencji przedstawiają się następująco:

- Bieg Syjamski: Szymon Bryszewski i Wiktor Zajączkowski (1TŻU)

- Tour de Ski: Julian Kapusta, Szymon Stychlerz, Adam Mądry (3TL)

- UNO: Natalia Panak (3TTŻ)

- Ekstremalny Fiński Rzut: Michał Pawlina (4TLB)

- Tace na start: Marcin Szkup (4TPr)

- Tor przeszkód: Wiktor Kowalski (3TLA)

Nagrody dla zwycięzców konkurencji zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.

Przyznano również dodatkowe wyróżnienia:

  • Puchar Przedni Dyrektora Szkoły dr inż. Jerzego Zabosta, przyznawany dla najbardziej aktywnej i zaangażowanej klasy całego wydarzenia, zdobyła klasa 3TLA.
  • Bon uprawniający do zwolnienia z odpowiedzi ustnych, kartkówek oraz innych niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy, otrzymała klasa 4TMR.

Dodatkową atrakcję podczas pikniku przygotowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Druhowie zorganizowali wyzwanie polegające na ustawianiu skrzynek na wysokości przy użyciu wyciągarki ratowniczej.

W ramach wydarzenia odbył się również RunBlich – bieg współorganizowany z Powiatem Łowickim. Trasa prowadziła wzdłuż dorzecza Bzury i była wymagająca, przebiegając przez naturalne przeszkody takie jak wzniesienia i drzewa. Za jego zabezpieczenie odpowiadali druhowie z:

- OSP Łowicz,

- OSP Kompina,

- OSP Błędów,

- OSP Wyborów,

- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

W klasyfikacji biegu zwycięzcy przedstawili się następująco:

Kategoria męska:

  • Wojciech Szymajda (I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu)
  • Szymon Dragan (Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu)
  • Stanisław Wyrozębski (I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu)

Kategoria żeńska:

  • Elwira Białas (ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie)
  • Patrycja Drabik (ZSP nr 3 im. Władysława S. Reymonta w Łowiczu)
  • Lena Samularska (II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu)

 

Medale dla zwycięzców RunBlichu zostały ufundowane przez Wojskowy Klub Biegacza META. Dziękujemy!

Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów, którzy zapewnili między innymi materiały, sprzęt oraz nagrody dla uczestników. Byli nimi:

- Baumit,

- Pimenta Foods,

- Beza Krówka – naturalne lody rzemieślnicze,

- Stacja Paliw Orlen przy ul. Bolimowskiej,

- Tomasz Kapusta Tonex,

- Dionizos,

- Restauracja-Pizzeria „Przystanek Trójkąt”,

- Starostwo Powiatowe w Łowiczu,

- Stacja Paliw KOPER,

- Bracia Urbanek,

- Maspex Food,

- MC Czesław Majchrzak.

Dziękujemy również Radzie Rodziców za pomoc organizacyjną i finansową.

Podczas Pikniku obecni byli również przedstawiciele Powiatu Łowickiego: Wicestarosta Łowicki Krystian Cipiński oraz Członek Zarządu Powiatu Łowickiego Michał Trzoska. Dziękujemy za obecność, wsparcie w organizacji wydarzenia oraz za spróbowanie swoich sił w przygotowanych konkurencjach sportowych.

Podziękowania należą się również uczniom klasy 4TMR, którzy przez całą noc poprzedzającą wydarzenie czuwali nad przygotowanym jedzeniem, przekąskami i atrakcjami.

Dziękujemy również za przygotowanie strefy gastronomicznej i grilla uczniom klas 1TŻU oraz 3TŻU pod opieką nauczycieli.

Podczas pikniku prowadzona była również zbiórka na rzecz fundacji Cane Corso Rescue Poland, dzięki której udało się zebrać 400zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc przy organizacji wydarzenia. Ponad miesiąc intensywnej pracy, przygotowań i koordynacji sprawił, że „Piknik na Blichu” przebiegł sprawnie i w sportowej atmosferze. Szczególne podziękowania kierujemy do osób działających „zza kulis” – czuwających nad logistyką, przygotowaniem konkurencji, obsługą techniczną, bezpieczeństwem uczestników oraz sprawnym przebiegiem całego wydarzenia. To właśnie ich zaangażowanie, często niewidoczne na pierwszy rzut oka, sprawiło, że wszystko mogło odbyć się na tak wysokim poziomie.

Do zobaczenia za rok!

Fot.: Grupa Promocyjna ZSP nr 2 CKZ w Łowiczu w składzie: Amelia Tarkowska, Wiktoria Skóra, Piotr Szary, Krzysztof Zimny, Natalia Rubin, Łucja Wińcza, Maciej Czarnecki.

Operator drona: Szymon Świątkowski (3TMR)

Nauczyciel wychowania fizycznego, Samorząd Uczniowski i uczniowie