Postęp realizacji zajęć w projekcie 9.2

27.02.2013 11:33

logo

W miesiącach styczeń i luty 2013 r. rozpoczęły się zajęcia z zadania 3 – przygotowujące do egzaminów zawodowych w zawodach: technik logistyk, technik informatyk, technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa, technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik technologii żywności, technik turystyki wiejskiej oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

19 stycznia rozpoczęła się III edycja zajęć przygotowujących do matury z języka angielskiego, zajęcia będą trwały do 23 marca 2013 r. Rozpoczęła się także kolejna edycja kursu kierowców wózków widłowych.

Zakończyły się kursy kelnersko-barmański oraz HACCP, uczniowie w nich uczestniczący zdobyli certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Zakończył się także kurs „Agroturystyka-Przedsiębiorczość na wsi”, przygotowujący uczniów do założenia własnej działalności gospodarczej z zakresu usług agroturystycznych.

W trakcie realizacji jest kurs prawa jazdy kat. T, uczniowie na razie nabywają wiedzę teoretyczną z przepisów ruchu drogowego, zajęcia praktycznej nauki jazdy rozpoczną się w marcu 2013 r. Międzyczasie kolejni uczniowie zdali egzamin państwowy na prawo jazdy kat. B. Uczniowie nabywają także kompetencje informatyczne podczas realizacji zajęć na kursie ECDL.

Krzysztof Łukasik