PIERWSZY ŁÓDZKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

6.03.2013 0:48

Na przełomie lutego i marca 2013 roku do sekretariatu szkoły wpłynęło pismo z Łódzkiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych informujące, że pięcioro uczniów z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu zakwalifikowało się do II etapu Pierwszego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Są to:

1. Daniel Bakalarski z kl. III Technikum Informatycznego,
  2. Dawid Gabarkiewicz  z kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa,
  3. Agata Kłudczyńska z kl. III Technikum Logistycznego,
  4. Sandra Miłowsaka z klasy II Technikum Agrobiznesu,
  5. Krystian Wójcik z kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Zanim to nastąpiło, młodzież z Blichu zmierzyła się z pracami pisemnymi. Ich tematyka była następująca: Daniel Bakalarski, Dawid Gabarkiewicz i Sandra Miłowska podjęli temat: „Doradca podatkowy, obrońca praw podatnika”, Aleksandra Dalecka i Krystian Wójcik pisali nt.: „Wyższe podatki dla osób o wyższych dochodach przejawem solidarności społecznej?”, Agata Kłudczyńska natomiast zmierzyła się z tematem:„Na czym polega harmonizacja podatków w ramach Unii Europejskiej i jakich podatków ona dotyczy? Które rodzaje podatków pobieranych w Polsce nie są objęte harmonizacją?”

II etap Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach planowany jest na dzień 14 marca 2013r., odbędzie się on w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 8/12. Tematem przewodnim na tym poziomie rozgrywek będzie Ustawa o spadkach i darowiznach oraz podatek od czynności cywilno – prawnych. Duży nacisk zostanie położony na Ustawę o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami. Ten etap zawodów będzie się składał z części pisemnej i ustnej.

Uczniów do Konkursu przygotowywał P. Waldemar Osica

Piotr Sumiński, Waldemar Osica