Zespół Szkół na Blichu stawia na OZE i Ochronę Środowiska

12.03.2013 12:45

Zespół Szkół na Blichu w nowym roku szkolnym uruchamia i prowadzi nabór na dwa nowe kierunki kształcenia zawodowego w klasach pierwszych technikum.

Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej

Jest to zawód przygotowujący młodych ludzi do budowy odnawialnych źródeł energii (OZE) tj. do montażu, eksploatacji i serwisowania urządzeń energetyki odnawialnej. Uczeń zdobędzie wiedzę z zakresu projektowania i kosztorysowania oraz pozna zasady powstawania energii odnawialnej oraz ich źródła tj. wiatraki, solary, fotoogniwa, ogniwo woltaiczne, pompy ciepła i inne. Nauczy się, jak pozyskać energię odnawialną z sektora zielonego, tj. produkcja i przetwarzania roślin energetycznych na biomasę, biogazy i biopaliwa. Tytuł technika urządzeń i systemy energetyki odnawialnej umożliwi podjęcie pracy w firmach montażowych, instalatorskich, grzewczych, klimatyzacyjnych, absolwent będzie mógł pracować w obszarach gospodarki zasobami energetyki odnawialnej, być doradcą w obszarze OZE lub kontynuować dalszą edukację zawodową na wyższych studiach jako specjalista i projektant OZE.

Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji

Uczeń, który podejmie naukę w tym zawodzie zapozna się z zasadami gospodarki wodnej, śmieciowej, gospodarki odpadami. Nauczy się przygotowywania harmonogramów robót wodno – inżynierskich, zasad organizowania i prowadzenia robót związanych z budową obiektów gospodarki odpadami. Zapozna się z regulacją cieków dojazdowych do gruntów rolnych. Absolwent technikum inżynierii środowiska i melioracji będzie miał wszechstronne przygotowanie w obszarze ochrony środowiska (Natura 2000) i będzie mógł dalej studiować i zgłębiać budowę obiektów gospodarki wodnej, prowadzić nadzór nad ich eksploatacją, konserwacją, modernizacją, być specjalistą w zakresie ochrony środowiska, przez co może podjąć pracę w tym sektorze gospodarki.

Zapraszamy na Dni Otwarte w Zespole Szkół na Blichu w dniach 20.03.2013 r. i 05.04.2013 r. w godz. 900 do 1700.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor szkoły Mirosław Kret