FINAŁ BLICHU W KONKURSIE WIEDZY O PODATKACH

19.03.2013 19:34

14 marca 2013 roku w  Auli „Zielonej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbył się II etap Pierwszego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Na tym poziomie rozgrywek  brało udział pięcioro uczniów z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Byli to: Daniel Bakalarski, Dawid Gabarkiewicz, Agata Kłudczyńska, Sandra Miłowska i Krystian Wójcik.

Zawody na tym etapie składały się z części pisemnej i ustnej. Część pisemna polegała na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, który składał się z 20 pytań. Do części ustnej przeszło 25 uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów w teście. Wśród nich znalazła się uczennica kl. 2 Technikum Agrobiznesu – Sandra Miłowska. Jej dobre odpowiedzi sprawiły, że znalazła się w gronie najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. w Katowicach.

II Etap Pierwszego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach odbywał się pod Honorowym Patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Uczniów z Blichu do tego Konkursu przygotowywał p. Waldemar Osica.

Piotr Sumiński, Waldemar Osica