W dniach 11.03.- 15.03.2013r sześciu uczniów klas żywieniowych i trzy nauczycielki z ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu w ramach realizowanego przez szkołę Wielostronnego Projektu Partnerskiego Comenius wyjechało do Turcji, do Istambułu.
W wyjeździe udział wzięli: Katarzyna Rojek uczennica klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Justyna Malejka uczennica klasy II Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Magdalena Wróbel uczennica klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Anna Latoszewska uczennica klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Kamil Grzelak uczeń klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Dariusz Znajdek uczeń klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Młodzieżą podczas wyjazdu opiekowały się: Anna Tomczak - nauczycielka języka angielskiego, Edyta Kłak – nauczycielka technologii żywności, Olga Kwapisz – Wojda - nauczycielka technologii żywności.
Tematem przewodnim spotkania było porównanie procesu technologicznego produkcji chleba we wszystkich krajach partnerskich. Dzięki temu młodzież mogła poszerzyć swą wiedzę z obszaru procesów technologicznych i słownictwo zawodowe z języka angielskiego. Polska grupa przygotowała na to spotkanie prezentację w postaci filmu pt. „Produkcja chleba razowego żytniego” zrealizowanego dzięki uprzejmości kierownictwa piekarni Marel w Łowiczu.
Program wizyty był bardzo atrakcyjny. Uwzględniał zarówno wycieczki do zakładów produkcyjnych produkujących pieczywo, jak również zwiedzanie ciekawych miejsc, zabytków i muzeów na terenie Istambułu. Uczestnicy spotkania zwiedzili Niebieski Meczet, Kościół Hagia Sophia, Pałac Topkapi oraz wystawę światowych kostiumów folklorystycznych, wśród których młodzież z Polski odnalazła ludowy strój łowicki. Dużą atrakcję dla młodzieży stanowił rejs statkiem po Cieśninie Bosfor. Przedostatniego dnia pobytu, młodzież uczestniczyła w rozgrywkach meczowych w siatkówkę i piłkę nożną. Grupy złożone z młodzieży z różnych krajów miały również zajęcia w pracowni gastronomicznej, gdzie przygotowywali pizzę turecką, której degustacja nastąpiła po zakończeniu zajęć. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się życiu rodzin tureckich, spędzając z nimi czas i nocując u nich. Dzięki temu zyskali nowych przyjaciół oraz mogli doskonalić swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.
Delegacje krajów partnerskich zostały ciepło przyjęte przez lokalne władze i prasę.
Wyjazd na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów i ich opiekunów.