I miejsce Marka Gajdy ucznia z Blichu w kategorii fotografii w XVII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych

20.03.2013 20:22

Kolejny raz czworo uczniów: Marek Gajda, Adrian Rejnis, Adrian Pietrzak, Dawid Gabarkiewicz  ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wzięło udział w XVII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych, który od kilku lat odbywa się pod patronatem: Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Do Przeglądu zakwalifikowanych zostało 165 prac uczniów z 23 szkół województwa łódzkiego między innymi z Łowicza Kutna, Opoczna Łodzi, Sieradza i innych miast . W kategorii fotografia, o tematyce Magia świata, zgłosiło udział 51 twórców, którzy złożyli 75 prac . Uczniowie ze szkoły na Blichu zaprezentowali prace plastyczne i fotograficzne. Jedną z nich, noszącą tytuł: Na chwilę stanął czas wykonał Marek Gajda i zdobył I miejsce w XVII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Uroczysta gala  miała miejsce  20 marca 2013 roku  w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15. Laureat otrzymał dyplom i tablet. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami uznania za udział w Przeglądzie. Warto podkreślić, że spośród uczniów szkół znajdujących się na terenie Łowicza tylko młodzież z Blichu brała udział w eliminacjach konkursowych. Opiekunem ucznia, który zajął pierwsze miejsce w województwie był Grzegorz Słoma nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

Grzegorz Słoma