Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

2.04.2013 11:47

29 marca 2013 r. na stronie internetowej Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki pojawiły się wyniki II etapu (okręgowego), który odbył się 04 marca 2013 roku w Katolickim Gimnazjum i Liceum im. Jana Pawła II przy ul. Kamila Baczyńskiego 156 w Łodzi. Na tym poziomie zmagań Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki reprezentowało dwoje uczniów: Michalina Kosiorek z kl. IV Technikum Turystyki Wiejskiej oraz Mateusz Zimny z kl. III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Młodzież z Blichu zmierzyła się z testem składającym się z 40 pytań oraz pytaniami problemowymi, które ułożone zostały w oparciu o lekturę: „Polscy misjonarze w południowej Afryce”. Kolejna zadanie w ramach II etapu Olimpiady polegało na napisania wypracowania na temat: Kształcenie szkolne i zawodowe prowadzone w polskich misjach w południowej Afryce”.  Zakres materiału określił Komitet Główny Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki.

Michalina Kosiorek i Mateusz Zimny nie zakwalifikowali się do finału. Warto jednak podkreślić, że znaleźli się oni w gronie 572 osób z całej Polski, które wzięły udział we wspomnianej Olimpiadzie na II etapie rozgrywek. Z województwa łódzkiego startowało
23 uczniów z następujących miast: Tomaszów Mazowiecki, Rawa Mazowiecka, Pabianice, Kuto, Łódź, Piotrków Trybunalski, Zduńska Wola i Łowicz, który reprezentowali tylko uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki. Szkoła na Blichu była przedstawicielem jednego z 39 techników na 267 szkół, które w przeważającej  większości stanowiły licea ogólnokształcące. I to właśnie uczniowie z nich zebrali laury i znaleźli się w finale. Więcej o Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki można przeczytać na www.olimpiada.uksw.edu.pl.

Troje uczniów z Blichu zakończyło również zmagania na II etapie Konkursu Papieskiego. Byli to: Magdalena Zaborowska z kl. 4 Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, Łukasz Zabost i Martyna Gajda z kl. 4 Technikum Agrobiznesu. Więcej o tym konkursie możemy przeczytać na www.konkurspapieski.pl.

Piotr Sumiński