O Szopenie i Szekspirze inaczej niż na co dzień…

13.04.2013 7:40

Dnia 10 kwietnia 2013 r. młodzież z Blichu uczestniczyła w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy. Uczniowie z klas: II TŻiGD, III TMR a mieli okazję podziwiać wystawy i eksponaty zgromadzone w Muzeum Fryderyka Chopina, które zostało otwarte w marcu 2010 roku.

Na trzech poziomach przedstawiono, dzięki wykorzystaniu różnorodnych multimediów, życie, twórczość, podróże Fryderyka Chopina. Każde pomieszczenie zaskakuje w inny sposób. W wyizolowanych kabinach, za pomocą multimedialnych paneli uczniowie mogli posłuchać utworów wybitnego artysty.

To bardzo ciekawe, że dzięki technice komputerowej i wyjątkowym pomysłom twórców tego miejsca można za pomocą kilku przycisków przenieść się w czasy wybitnego kompozytora i usłyszeć jego genialne utwory - mówi Krystian uczeń klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Następnie uczniowie pod opieką organizatorów wycieczki pani Agnieszki Golan i pana Grzegorza Słomy udali się na krótki spacer uliczkami Warszawy, by podziwiać piękno zabytków. Ostatnim punktem w programie wycieczki była wizyta w Teatrze Studio Buffo. Młodzież obejrzała musical Romeo i Julia. Oryginalną  muzykę skomponował  Janusz Stokłosa, reżyserem  i choreografem przedstawienia jest Janusz Józefowicz. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, którzy nie potrafią znaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącej się w nich wielkiej miłości. Przedstawienie pokazuje konflikt pokoleń rodziców i dzieci. Nie umieją oni ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb.  Młodzieńcza bezkompromisowa miłość napotyka na  bezwzględność komercyjnego świata rodziców, którzy są pochłonięci swoimi sprawami. Wyśmienita gra aktorów, efekty wizualne, nowoczesna aranżacja sztuki zachwyciły młodzież.

Agnieszka Golan, Grzegorz Słoma