19.12.2009 0:00

Dnia 21 października 2009 r. młodzież z Blichu uczestniczyła w ciekawej lekcji w Polskim Radio.

Pan Jerzy Jakubowski, opowiedział uczniom o pracy dziennikarzy. Pokazał także wiele pomieszczeń radiowych: studia nagrań, fonotekę radiową, archiwa. Młodzież miała okazję wcielić się na chwilę w prowadzących audycję, nagrać swoją wypowiedź i posłuchać jej brzmienia. W trakcie wizyty w Polskim Radio uczniowie spotkali się także z prezenterką Lata z Radiem, Panoramy, Kawy czy herbaty Panią Martą Kielczyk. Dziennikarka opowiedziała o różnicach w pracy w radio i telewizji.

Następnie uczniowie odwiedzili Pawiak. Poznali historię tego miejsca. Mieli także możliwość wysłuchania więziennych grypsów.

Ostatnim punktem tej interesującej wycieczki do stolicy była wizyta w Teatrze Muzycznym Roma. Młodzież obejrzała musical Andrew Lloyda Webbera Upiór w operze. Wspaniała gra aktorów, doskonała scenografia i efekty specjalne, zapierające dech piersiach, zachwyciły uczniów. Warto dodać, że spektakl ten cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, gdyż w sobotę 17 października 2009 r. odbyło się 400 przedstawienie.

Organizatorami wycieczki byli Olga Kwapisz Wojda i Grzegorz Słoma - nauczyciele uczący w ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu.