Wycieczka fabryki maszyn rolniczych "BURY"

26.04.2013 14:42

logo

Dnia 15 kwietnia 2013r. młodzież ucząca się w klasie II Technikum Mechanizacji Rolnictwa mogła poszerzyć wiedzę w zakresie budowy i wyposażenia maszyn rolniczych w Firmie "BURY" Maszyny Rolnicze w Woźniakowie koło Kutna, której założycielem i właścicielem jest Pan Wojciech Bury.

Wyjazd został zrealizowany w związku z prowadzonym w szkole Projektem Unijnym. Opiekunami byli pan  Janusz Wróbel i pan Paweł Chmielewski. Podczas pobytu mieliśmy szansę zobaczyć  nowoczesny park maszynowy (obrabiarki sterowane numerycznie, roboty spawalnicze), proszkownie metali, lakiernię, obejrzeliśmy linie montażowe maszyn rolniczych.

W Firmie "BURY" Maszyny Rolnicze  zobaczyliśmy nowoczesne rozwiązania w  opryskiwaczach polowych:  - zaczepianych serii PELIKAN i zawieszanych serii PERKOZ w różnych wersjach, między innymi z belkami rozkładanymi hydraulicznie lub ręcznie, dodatkowo wzbogaconych o rękaw powietrzny;  opryskiwaczach sadowniczych - zaczepianych i zawieszanych serii WULKAN, które mogą być wyposażone w różnego rodzaju przystawki wentylatorowe.

Oprócz rozwiązań stosowanych w opryskiwaczach  poznaliśmy unikatowe rozwiązania zastosowane w kompaktowych bronach talerzowych KBT, których talerze mocowane są indywidualnie na sprężynach.

Wyjazd  miał na celu zapoznanie z nowoczesnymi rozwiązaniami w maszynach rolniczych.

Janusz wróbel, Krzysztof Łukasik