Pierwsze miejsce i nagroda specjalna dla uczennicy z Blichu w Muzealnych Spotkaniach z Fotografią 2013

21.05.2013 14:28

Kolejny raz Muzeum w Koszalinie wraz z innymi placówkami zorganizowało Konkurs Muzealne Spotkania z Fotografią. Odbywa się on pod patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Minister Edukacji Narodowej RP.

Celami  konkursu są:

- możliwie szerokie włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego,

- wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby obcowania z muzeum,

-  rozbudzanie aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej,

-  rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych,

- prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na muzea.

Muzeum w Łowiczu także uczestniczy w tych działaniach promujących kulturę i fotografię.

W sobotę o godzinie 16.00  w Łowickim Centrum Promocji odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Muzealne Spotkania z Fotografią 2013. Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.  Wśród prac, które napłynęły na MSz F 2013 znalazły się  fotografie Wioletty Fangrat  z klasy III TAW z  ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Uczennica wysłała na konkurs trzy zdjęcia, dwa z nich zostały nagrodzone- pierwszym miejscem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i Nagrodą Dyrektora Muzeum w Łowiczu. Nagrody wręczał Jerzy Borecki.  Do konkursu uczennicę przygotował Grzegorz Słoma.

Grzegorz Słoma