Uczniowie w CNH Płock

28.05.2013 8:47

W dniu 27 maja 2013 odbyła się wycieczka do dawnych Zakładów Maszyn Żniwnych do Płocka obecnie CNH Capital.

Grupa uczniów z 3 klasy z zawodu Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych, po zapoznaniu się z historią zakładu i produktami firmy, zwiedzali obszar produkcji. Wycieczka miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu budowy maszyn rolniczych, technologii procesów obróbki, organizacji pracy zakładu i zasad bezpieczeństwa pracy. Głównym produktem płockiej fabryki są kombajny zbożowe - jest to rodzina kombajnów New Holland serii TC. Każdy z tych modeli posiada wiele wersji i wariantów dostosowanych do szczegółowych wymagań rynkowych. Innym wyrobem są prasy.

Fabryka specjalizuje się też w produkcji zespołów żniwnych do wszystkich kombajnów New Holland i Case produkowanych w Europie oraz innych podzespołów i części dla innych fabryk grupy CNH. Na youtube można obejrzeć materiały pod hasłem "NEW HOLLAND PŁOCK CNH Czyli jak sie robi kombajny w POLSCE" lub "13 333 kombajn wyprodukowany w Case New Holland Płock". Opiekunami grupy byli Tadeusz Kapusta i Romuald Kosiorek

Romuald Kosiorek