Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014

2.09.2013 14:12

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014 w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbyła się o godz. 9:00. Na tę uroczystość przybyli: kadra kierownicza i nauczycielska, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, zaproszeni goście, uczniowie, a  w szczególności ci, którzy będą zdobywać wiedzę w klasach pierwszych. W nowym roku szkolnym na Blichu  uczy się 646 uczniów pod kierunkiem 72 pedagogów.

Część oficjalna rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”. Po tym głos zabrał p. Dariusz Kosmatka – członek Zarządu Powiatu Łowickiego. W imieniu Starosty Łowickiego oraz swoim podziękował p. Mirosławowi Kretowi za 10 – letnią pracę na stanowisku dyrektora  ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Przedstawił także  Jego osiągnięcia, pogratulował kierowania szkołą blichowską oraz wręczył  kwiaty. Następnie p. Mirosław Kret podziękował za współpracę  nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom, od których otrzymał oklaski.

Podziękowania byłemu dyrektorowi złożyli : p. Marianna Krysztofiak – przewodnicząca Rady Rodziców, Aleksandra Siekiera – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Następnie  wyżej wymienione osoby przywitały nowego dyrektora ZSP nr 2 RCKUiP – p. Marię Laskę, życząc jej powodzenia w sprawowaniu swojej funkcji.

Po tej części głos zabrała  pani dyrektor. Powitała gości,  grono pedagogiczne, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Zauważyła, że od początku istnienia szkoły na Blichu jest to 82  rozpoczęcie roku szkolnego,  a Ona  jest jej 13. dyrektorem.  Wspomniała wybrane wydarzenia z  historii szkoły oraz to, że pracowali w niej nauczyciele, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a miało to związek z obchodzoną 1 września rocznicą .  Z tego powodu zaproponowała, aby wszyscy obecni na sali uczcili  ich pamięć minutą ciszy. Po tym delegacja uczniów, w skład której weszli: Ilona Boczek, Kinga Bakalarska, Tomasz Olaczek, Przemysław Woźniak,  złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą upamiętniają zmarłych i poległych nauczycieli.

Pani dyrektor Maria Laska  w ciepłym, serdecznym tonie powiedziała do zebranych na sali uczniów, zwłaszcza tych z klas pierwszych: To waśnie Wy w szkole jesteście najważniejsi, to Wy będziecie w centrum naszej uwagi. Niech towarzyszy Wam świadomość, że głównym celem szkoły jest pomóc każdemu z Was stać się lepszym, mądrzejszym i dojrzalszym. Osiągnąć to można tylko w atmosferze pełnej zrozumienia i zaufania. Wszyscy bez wyjątku musimy w naszej szkole czuć się dobrze i bezpiecznie. Jak powiedział flamandzki pisarz Brosman: ,,Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowa” i takiego bogactwa w tej szkole życzę wszystkim jak najwięcej. Nam wszystkim życzę dobrej współpracy w atmosferze wzajemnego poszanowania i życzliwości. Dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień. Rok szkolny 2013/2014 uważam za otwarty!

Po tej części uroczystości nastąpił moment, na który czekali uczniowie, odbywający praktykę wakacyjną. To była ta chwila, kiedy dla nich nadszedł koniec roku szkolnego 2012/2013. Z tej okazji najlepsi z nich otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe i dyplomy.

Świadectwa z czerwonym paskiem uzyskali:

Kacper Wilk,

Piotr Pietraszewski,

Wioletta Fangrat,

Joanna Suder,

Aleksandra Dalecka,

Agata Kłudczyńska,

Krystian Wójcik,

Wojciech Janus,

Daniel Bakalarski.

Nagrody książkowe za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce, bardzo dobre i wzorowe zachowanie otrzymali: Weronika Wojda, Szymon Placek, Łukasz Klimkiewicz, Tomasz Olaczek, Kamil Szczepaniak, Agnieszka Workowska, Mateusz Bors, Tomasz Wołek, Bartosz Szymański, Paweł Szwajewski, Daniel Pędziejewski, Piotr Pachowski, Jarosław Blus, Adrian Pietrzak, Sandra Miłowska, Martyna Jaros, Agata Kwicińska, Łukasz Dolniak, Mateusz Zimny, Damian Słoma, Jakub Anyszka, Artur Boczek, Mariusz Pachowski, Adrian Polańczyk.

Nagrody za 100% frekwencję wręczono Bartłomiejowi Sobierajowi oraz Bartoszowi Gromkowi.

Nagrodę za największą liczbę wypożyczonych książek w bibliotece szkolnej otrzymała Milena Siekiera.

Dyplomy i nagrody książkowe za udział w różnego rodzaju konkursach otrzymali następujący uczniowie: Agnieszka Workowska, Kinga Bakalarska, Daniel Bury, Weronika Wojda, Kacper Wilk, Mariusz Bakalarski, Kamil Szczepaniak, Piotr Pietraszewski, Aleksandra Dalecka, Mateusz Bors, Wioletta Fangrat.

Po tej chwili nastąpiło zakończenie części oficjalnej i wyprowadzenie sztandaru, po czym krótki występ zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”.

Aleksandra Kaźmirska, Piotr Sumiński