Pierwszy wyjazd uczniów na praktyki.

19.09.2013 16:03

logo

W dniach od 15.09 2013 do 27.09. 2013 grupa 10 uczniów (7 chłopców i 3 dziewczyny) przebywa w Nienburgu w Niemczech w ramach realizowanego w szkole projektu. Uczniowie odbywają praktyki w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym DEULA specjalizującym się w przekazywaniu praktycznej wiedzy uczniom i kursantom z całych Niemiec. Tematyka praktyki została dostosowana do potrzeb projektu i obejmuje szeroko pojęte treści o tematyce mechanizacji rolnictwa z nastawieniem na pozyskiwanie i przetwarzanie odnawialnych źródeł energii. Uczniowie dokonują przeglądów i napraw sprzętu rolniczego oraz zapoznają się z najnowocześniejszą dostępną techniką stosowaną w rolnictwie europejskim. W czasie pobytu zaplanowane są wycieczki dydaktyczne do firmy Claas, Amazone, Grimme, biogazowni oraz zwiedzanie pobliskich miejscowości. Uczniowie nabywają doświadczenia w posługiwaniu się fachowym słownictwem, poznają kulturę regionu oraz nawiązują wiele nowych znajomości z uczniami niemieckimi odbywającymi razem z nimi praktyki.

Dariusz Surma