Trwa realizacja projektu ponadnarodowego.

26.09.2013 10:20

logo

W ramach realizacji projektu „PWP Wykorzystanie europejskich doświadczeń z dziedziny rolnictwa i gastronomii, szansą na zdobycie i rozwój kompetencji zawodowych uczniów ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu” na praktyki do Nienburgu wyjechała grupa 10 uczniów z klas technikum mechanizacji rolnictwa i technikum agrobiznesu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Opiekunem praktyk jest Dariusz Surma. Pobyt na praktykach rozpoczął się 15 września i potrwa do 28 września.

W ramach praktyk przewidziano między innymi zapoznanie się zagadnieniami związanymi z porównaniem techniki rolniczej dawnej i dzisiejszej, konserwacją, regulacją, diagnozowaniem, naprawą i pomiarami mocy efektywnej, porównaniem mechanizmów w maszynach rolniczych i budowlanych, eksploatacją i konserwacją mechanizmów, prawidłową obsługą nowoczesnych przekładni w ciągnikach, ustawianiem i programowaniem nowoczesnych systemów sterujących silnikiem i przekładnią, prawidłowym doborem parametrów pracy ciągników przy wykonywaniu równych prac oraz pomiaru siły uciągu. Uczniowie zostaną zaznajomieni z techniką stosowania przy produkcji i przetwarzania biogazu, będą mieli również okazję zwiedzenia biogazowi. W programie praktyk przewidziano też ćwiczenia w terenie z zakresu pracy glebogryzarki, pługa i siewnika. Uczniowie obserwować będą kontrolowania pracy opryskiwacza, technikę nawożenia, mechanizację zbioru ziemniaków, kukurydzy, zboża i zielonki. Na zakończenie pobytu w Nienburgu zaplanowano zapoznanie uczniów ZSP Nr 2 RCKUiP z obsługą pojazdów służących do transportu i logistyki różnorodnych towarów rolniczych. Dla uczestników projektu zorganizowano wyjazd studyjny do firmy Claas w Harsewinkel.

W ramach realizowanego przez ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu projektu w najbliższym czasie ogłoszone zostanie zapytanie ofertowe z zakresu zadania „Modyfikacja i wdrożenie programu nauczania w zakresie gastronomii w oparciu o doświadczenia partnera z Niemiec na sprzęt gastronomiczny”. Trwa również tłumaczenie materiałów z języka niemieckiego na język polski z zakresu rolnictwa i gastronomii.

Kliknij aby obejrzeć galerię zdjęć Mirosława Gładkiego

Joanna Idzikowska