Wałęsa. Człowiek z nadziei.

22.10.2013 20:44

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego działającego w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, w dniach od 10-21 października 2013r., młodzież z naszej szkoły obejrzała  w Łowickim Ośrodku Kultury film Wałęsa. Człowiek z nadziei.

Premiera odbyła się 4 października 2013r. Reżyserem jest  Andrzej Wajda, a  scenariusz stworzył  Janusz Głowacki.  Film przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy, próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności.

Grzegorz Słoma