Apel szkolny, czyli krótkie podsumowanie osiągnięć uczniów z naszej szkoły.

21.11.2013 20:15

W dniu 21 listopada 2013 roku w ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu odbył się apel szkolny. W czasie jego trwania dyrektor szkoły – p. Maria Laska wręczyła dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody rzeczowe tym uczniom, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach przedmiotowych:

I.      VI Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego.

1. Dziewczęta:
  2. Martyna Wiankowska,
  3. Katarzyna Rześna,
  4. Natalia Czerniak.
  5. Chłopcy:
  6. Bartosz Białkowski,
  7. Daniel Bury,
  8. Rafał Trakul.

II.      Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych  (Certyfikat ECDL):  Ewelina Walczak , Monika Krystianik, Aleksandra Kaźmirska, Agata Kwiecińska,  Marta Polit, Bartłomiej Sobieraj, Krystian Chlebny, Adrian Polańczyk, Dawid Kuciński, Daniel Bakalarski, Piotr Kwieciński, Mateusz Dabergut, Łukasz Rybus; Anna Latoszewska, Ewa Pietrzak.

III.     II edycja Konkursu Ortograficznego Języka Niemieckiego:

1. Agata Kłudczyńska,
  2. Bartosz Kozłowski,
  3. Agnieszka Workowska.

IV.     I edycja Konkursu „Poznaj Swoje Prawa w Pracy”  -  etap szkolny:

1. Ewelina Owczarek,
  2. Malwina  Sołtyszewska.

V.      XXI Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Rolniczej: Ewelina Owczarek.

VI.     Powiatowy Konkurs Fotograficzny – wyróżnienie: Jakub Szkop.

Podziękowania za udział w akcji „Podziel się posiłkiem” otrzymały: Sylwia Białkowska,  Aneta Kapusta, Dominika Lewarska, Sylwia Okraska, Kataryna Rześna, Kinga Bakalarska.

W czasie trwania apelu uczniowie wraz z nauczycielami, którzy byli na zagranicznych wyjazdach, przedstawili bogate prezentacje i zaprezentowali krótkie sprawozdania z ich przebiegu. P. Edyta Kłak, p. Anna Tomczak,  Edyta Wojda, Paulina Jachimek i Daria Drabik z wyjazdu do miasta Komotini w Grecji w ramach realizowanego przez szkołę Wielostronnego Projektu Partnerskiego Comenius. Kamil Szczepaniak i Piotr Pietraszewski w ciekawy sposób zreferowali swój pobyt w niemieckim Nienburgu w ramach realizowanego projektu „PWP Wykorzystanie europejskich doświadczeń z dziedziny rolnictwa i gastronomii szansą na zdobycie i rozwój kompetencji zawodowych uczniów ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu".

Po tej części pani dyrektor Maria Laska omówiła bieżące sprawy dotyczące uczniów, takie jak: noszenie tarcz, zmiana obuwia, zakaz  palenia papierosów.

Na koniec głos zabrała pani wicedyrektor Maria  Tataj. W swoim słowie do maturzystów omówiła przebieg i procedury zdawania  próbnych matur, które w szkole na Blichu odbędą się  w dn. 26 – 28.11.2013 r.

Piotr Pietraszewski, Piotr Sumiński