„Blichowiacy” na Jubileuszu J.E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego

24.11.2013 20:59

Dnia 23.11.2013 r. ZPiT „Blichowiacy” uczestniczył w bazylice katedralnej w Łowiczu w uroczystej Mszy św., podczas której cały Kościół Łowicki dziękował za dar życia i posługę, jaką pełnił w diecezji łowickiej J.E. Ks. Bp Józef Zawitkowski. W tym dniu bowiem Jego Ekscelencja obchodził swoje 75 urodziny. „Blichowiacy” wyrazili swoje podziękowania poprzez śpiew, którym uświetnili tę doniosłą Uroczystość.

Dziękczynna Eucharystia była też okazją do pożegnania Księdza Biskupa, który przechodzi na emeryturę. Oficjalne ogłosi to 09.12 b.r. Stolica Apostolska.

W uroczystej Liturgii uczestniczyli przybyli biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych z Łowicza i ościennych powiatów, rządu, władz województwa łódzkiego, różnych organizacji i stowarzyszeń oraz wierni z całej diecezji.

Swoje podziękowania i wdzięczność Jubilatowi wyrazili również reprezentanci ZSP   nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu: p. Maria Laska – dyrektor szkoły, p. Piotr Sumiński, ks. Sylwester Majszak oraz przedstawiciele młodzieży: Natalia Stań i Mateusz Zimny.

Piotr Sumiński