III miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki dla uczniów z Blichu

9.12.2013 11:23

Ewa Pietrzak, Dawid Durka i Tomasz Zając, uczniowie z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, zajęli trzecie miejsce w III Powiatowym Festiwalu Piosenki, który odbywał się w dniach 06 - 08.12.2013 r. w Zdunach.

Uczestnicy wystąpili w 4 kategoriach wiekowych, które z kolei dzieliły się na solistów i zespoły. Wśród prawie 30 zespołów w różnych kategoriach zalazła się grupa z Blichu. Ewa i Dawid przy akompaniamencie Tomka wykonali utwór „Hallelujah”, który oceniało Jury w skaldzie: Sylwia Strugińska – Wochowska, Dominik Błaszczyk, Sławomir Wódka.  W swojej ocenie kierowało się następującymi kryteriami: dobór repertuaru, poziom muzyczny i estradowy, ogólny wyraz artystyczny, wartości wychowawcze.

Organizatorem Powiatowego Konkursu Piosenki była Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Gminy Zduny oraz Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Jest to impreza, w której wszyscy mieszkańcy powiatu łowickiego mają możliwość zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz podzielić się radością jaką niesie wspólne śpiewanie.

Zespół „Blich”, bo pod taką nazwą zaprezentowała się młodzież z ZSP 2 w Łowiczu, za swoje zdobyte miejsce otrzymała nagrodę w formie finansowej.

W kategorii Zespołów najstarszych wiekowo Komisja konkursowa oceniła je następująco:

1. Angelika Drzewiecka i Sonia Kostrzewa z II LO w Łowiczu za utwór „The Climb”,

2. Zespół MIGHTY w składzie: Dominika Majer, Kamil Czekalski, Krzysztof Zając, Wiktor Ambroziak za utwór „Should I stay or should I go” (Centrum Edukacji Muzycznej w Łowiczu),

3. Zespół BLICH w składzie: Ewa Pietrzak, Dawid Durka, Tomasz Zając za utwór „Hallelujah” (ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu),

3. Agata Wawrzyn i Dominika Felczyńska za utwór „Czas nas uczy pogody” (ZSP 4 w Łowiczu).

Wyróżnienie otrzymali: Julia Golis i Jakub Krasicki za utwór „Wherever sou will go” z I LO w Łowiczu.

Ewę Pietrzak, Dawida Durkę i Tomasza Zająca do Festiwalu przygotowali: p. Karina Sendkowska – Staszewska, która pracowała nad wokalem i p. Piotr Sumiński, który zapewnił opiekę podczas wyjazdu, organizował próby i transport.

Piotr Sumiński, fot.obr. Aleksandra Rożniata