Bliżej literatury i historii…

12.12.2013 13:03

Dnia  6 grudnia 2013 r. młodzież Blichowska z klas: II TML i II TŻiUG wraz z wychowawcami: panią Donatą Skierską oraz panią Urszulą Surmą uczestniczyła w wycieczce do Warszawy, podczas której zwiedzili Bibliotekę Narodową oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Podczas wizyty w Bibliotece Narodowej uczniowie mieli okazję obejrzeć bardzo interesującą prezentację, zapoznali się z historią literatury polskiej, zwłaszcza z okresu międzywojennego oraz  II wojny światowej. W Muzeum Historii Żydów Polskich młodzież uczestniczyła w warsztatach, podczas których zapoznała się z historią powstania w getcie warszawskim, poznała biografie uczestników powstania oraz obejrzała film dokumentalny przedstawiający tamte wydarzenia.. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazywali nimi duże  zainteresowanie.

Klaudia Michalska