Paweł Płuska redaktor Faktów TVN- absolwent Blichu gościnnie w swojej dawnej szkole.

18.01.2014 21:01

Jednym z działań wynikających z planu pracy Samorządu Uczniowskiego w szkole na Blichu jest organizowanie spotkań ze znanymi osobami. Jedną z nich jest Paweł Płuska- absolwent naszej szkoły, którą ukończył w 1990 r.

Przyjechał na zaproszenie Pani Elżbiety Gromadzkiejb- polonistki oraz Samorządu Uczniowskiego działającego w naszej szkole. W dniu 16 stycznia 2014r. odbyło się spotkanie z uczniami. Redaktor Faktów TVN w bardzo interesujący sposób opowiadał o swojej karierze zawodowej, wspomniał, że zanim trafił do TV TVN pracował w Radiu RMF FM, Radiu ZET oraz TV Puls. Pod koniec 2001 roku rozpoczął pracę w TVN 24. W niedługim czasie zaczął przygotowywać materiały do Faktów TVN. We wrześniu 2004 r. przeszedł do redakcji Faktów. Zazwyczaj przygotowuje relacje z sejmu, ale lubi zajmować się też tematyką gospodarczą. Młodzież z zaangażowaniem uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzem. Później wywiązała się ciekawa dyskusja. Paweł Płuska odpowiadał na wiele pytań, które zadawali uczestnicy spotkania. Dotyczyły one między innymi kariery zawodowej, problemów występujących w pracy dziennikarskiej. Młodzież pytała także redaktora o czasy kiedy uczył się w szkole na Blichu. Jeden z uczniów zadał pytanie: Czy gdyby miał wybierać tę szkołę raz jeszcze ponownie zrobiłby to? Paweł Płuska odpowiedział: Bez wahania, bo to był wspaniały czas, nie tylko nauki, ale zawierania nowych znajomości, zawiązywania się przyjaźni. Bardzo mile wspominam ten okres w moim życiu. Co daje Ci pójście do ogólniaka- zapytał redaktor. W technikum-jak sam stwierdził, zdobywasz wiedzę wszechstronną, uczysz się nie tylko tego co ogólnokształcące ale zdobywasz zawód! Wyboru kierunku studiów możesz dokonać sam, kwestia tylko tego, by się uczyć.

Film ze spotkania znajduje się w galerii filmów.

Grzegorz Słoma