Światowy Dzień Walki z Rakiem – program „Mam haka na raka”

13.02.2014 8:59

Dnia 4 lutego 2014 roku młodzież z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu brała udział w happeningu na łowickiej targowicy. Dotyczył on profilaktyki przeciwnowotworowej w ramach programu „Mam haka na raka”

Uczestnicy tego programu zorganizowali „Dzień Hakowicza” w przypadający na ten czas Światowy Dzień Walki z Rakiem. Młodzież ze szkoły na Blichu  zachęcała lokalną społeczność do wykonywania badań profilaktycznych, rozdawała przygotowane wcześniej ulotki dotyczące chłoniaków i zbierała podpisy pod deklaracją:  „Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego”. Do akcji włączył się Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński.

W ramach akcji uczniowie przeprowadzili prelekcje na spotkaniach z członkami Klubu Seniora Radość w Łowiczu, Koła Gospodyń Wiejskich w Nieborowie oraz Stowarzyszenia Doliny Bobrówki.

Piotr Sumiński