Luty miesiącem intensywnej pracy.

27.02.2014 14:30

logo

W ostatnim czasie w ramach projektu pt. „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo” prowadzone były wszystkie zaplanowane zadania. Aktualnie trwa realizacja niżej wymienionych zadań:

1. kurs doradztwa zawodowego grupowego, w którym uczestniczy 12 osób oraz doradztwa indywidualnego dla 8 uczniów

2. kurs magazyniera z obsługą programów komputerowych, w którym uczestniczy 12 osób

3. kurs kwalifikacyjny technik spedytor, w którym uczestniczy 12 osób

4. kurs systemy energii odnawialnej, w którym uczestniczy 12 osób

5. kurs obsługa urządzeń i maszyn rolniczych do zbioru roślin na biomasę, w którym uczestniczy 10 osób

6. kurs ICT – przygotowanie do uzyskania międzynarodowego certyfikatu ECDL, w którym uczestniczy 12 osób

7. zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki, w których uczestniczy 12 osób

8. zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego w zawodzie technik informatyk, w których uczestniczy 12 osób

9. zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego w zawodzie technik logistyk, w których uczestniczy 12 osób

W styczniu 2014 r. zakończyły się zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego z języka angielskiego, w ramach których uczniowie poszerzyli swój zasób słownictwa, doskonalili umiejętności słuchania i czytania, tworzyli także własne prace pisemne oraz ćwiczyli znajomość struktur gramatycznych.

Na początku marca 2014 r. planowane jest rozpoczęcie zajęć przygotowujących do egzaminu zawodowego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa, w których udział weźmie 12 uczniów.

W ramach projektu zostały zakupione podręczniki, ksiązki dydaktyczne oraz filmy dydaktyczne, a także materiały do zajęć, m.in. długopisy, zeszyty, teczki, które otrzymali uczestnicy zajęć.

W najbliższym czasie planowana jest adaptacja pomieszczenia na pracownię informatyczno-logistyczną oraz zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego.

Katarzyna Koper