Kulinarne specjały z Blichu na wyjątkowej uroczystości

3.03.2014 20:20

Dnia 26 lutego 2014r.  w Sali Boromeusza łowickiego muzeum zorganizowano uroczystą sesję powiatu łowickiego, gminy Domaniewice i miasta Łowicza z okazji wręczenia naszemu złotemu medaliście tytułu Honorowego Obywatela Łowicza.

Młodzież naszej szkoły miała przyjemność przygotowywać poczęstunek dla naszego Mistrza i zaproszonych gości. Klasy I, II, III TŻiUG oraz I, II TTŻ pod opieką nauczycielek Iwony Bogusiewicz-Kuś, Agnieszki Golan, Edyty Kłak i Olgi Kwapisz-Wojdy przygotowały przekąski zimne i gorące oraz ciasta z wykorzystaniem wyrobów OSM w Łowiczu, która była sponsorem surowców do zorganizowania tego przyjęcia. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w uroczyste przywitanie Zbigniewa Bródki, zarówno w szkole podczas przygotowywania smakowitych przekąsek, jak i podczas dekoracji stołów bankietowych i obsługi gości. Stoły udekorowane zostały w barwach narodowych biało-czerwonych, na nich pojawiały się sałatki, rolady serowe, pasztety, sosy, naleśniki, krokiety, ciasta, napoje zimne i gorące w tym czekolada na gorąco. Uczniowie mogli skorzystać z uprzejmości mistrza i zrobić sobie z Nim zdjęcie oraz otrzymać autograf. Niewątpliwie była to dla nich najatrakcyjniejsza część przyjęcia.

Iwona Bogusiewicz- Kuś