Praktyka zawodowa uczniów z Technikum Agrobiznesu z zakresu stosowania środków ochrony roślin w ośrodku Deula Nienburg

8.03.2014 20:09

W kolejny piąty dzień praktyki uczniowie realizowali temat Postępowanie ze środkami ochrony roślin. Przygotowanie opryskiwacza do pracy.

Na początku zajęć przeanalizowali zasady przechowywania pestycydów w specjalnym magazynie służącym do tego celu. Znajdowały się tam w różny sposób zabezpieczane ŚOR w zależności od klasy toksyczności. Następnie nasz opiekun – pracownik ośrodka w Deuli udzieli młodzieży instruktażu jak funkcjonuje opryskiwacz Lemke Primus 35. Później uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy po 6 osób każda. Otrzymali 3 zadania, które wszyscy w ustalonej kolejności musieli wykonać.

Zadanie 1. Wyprowadź ciągnik Fend 512 Vario i zagregatuj go z opryskiwaczem o szerokości roboczej 27 m oraz zbadaj równomierność wykonania oprysku.

Zadanie 2. Napełnij wodą zbiornik opryskiwacza Amazone VF 901, podłącz i przeanalizuj jego funkcjonowanie.

Zadanie 3. Zastosuj symulator siły i prędkości wiatru do zbadania wpływu wiatru na skuteczność opryskiwania roślin.

Wieczorem mieliśmy możliwość uczestniczenia w wizycie kontrolnej. Przyjechał do nas wicedyrektor szkoły Pan Jerzy Zabost. Rozmawiał o przebiegu praktyki z dyrektorem ośrodka p. Berndem Antelmannem i z nami. Przekazaliśmy nasze spostrzeżenia, wyrażając wolę powrotu na podobną praktykę w przyszłości, bo wszystko nam się podoba, a najbardziej panująca atmosfera!

Więcej artykułów w zakładce: Leonardo daVinci (kliknij)

Elżbieta Wojtyna, Milena Wojda–Wróbel