Blichowiacy u J.E. Ks. Bpa seniora Józefa Zawitkowskiego

19.03.2014 12:17

19 marca 2014 roku Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy” uświetnił swoją obecnością Mszę świętą koncelebrowaną przez J.E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego w dniu Jego imienin. Uroczystość odbyła się w Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowiczu.

Młodzież wykonała pieśń „Barka”, odśpiewała „Życzymy, życzymy” oraz „Sto lat”. W czasie trwania Eucharystii Księdzu Biskupowi w imieniu całej społeczności szkolnej z Blichu życzenia złożyli: p. Dariusz Surma, p. Piotr Sumiński i ks. Sylwester Łajszczak – katecheci uczący na Blichu oraz uczniowie: Michalina Sitkiewicz i Mateusz Zimny  – przedstawiciele ZPiT „Blichowiacy”.

Na Mszy św. obecni byli również kapłani pracujący w parafii katedralnej w Łowiczu, księża pracujący w Kurii Diecezjalnej Łowickiej, wierni, przedstawiciele różnych grup społecznych, zespół folklorystyczny „Ksinżoki” z Łowicza.

Piotr Sumiński