Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej po raz pierwszy w naszej szkole

20.03.2014 14:23

9 uczniów klasy I technikum informatycznego wzięło udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Turniej, organizowany przez magazyn psychologiczny „Charaktery”, jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce. Skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem od pierwszej edycji sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W każdej edycji uczestnicy zapoznają się z wybranymi artykułami publikowanymi w „Charakterach”, lekturą obowiązkową oraz wybranymi zagadnieniami zawartymi w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla liceów (...) i techników”.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy byli uczestnikami Turnieju Psychologicznego. Warto dodać, że w technikum informatycznym nie prowadzone są lekcje psychologii, więc zainteresowanie tą tematyką jest całkowicie dodatkowym zadaniem dla turniejowiczów, a zakres materiału zupełnie nową dziedziną wiedzy. Ponadto w pierwszym etapie turnieju uczestniczyli uczniowie z całej Polski, więc już na wstępie konkurencja była bardzo duża. Aby przejść do następnego etapu trzeba było w tym roku rozwiązać test on-line na poziomie 73,96 % i rywalizować z ponad tysiącem zgłoszonych do turnieju uczestników. Uczniom naszej szkoły do drugiego etapu nie udało się dostać, ale uzyskali całkiem niezłe wyniki, co w zestawie ze zdobytym już doświadczeniem pozwala mieć nadzieję na przyszłoroczne sukcesy.

Wyniki  naszych turniejowiczów:

1. Rafał Szczepański – 53,54 %
  2. Aneta Kucińska – 51,87 %
  3. Maciej Kocemba – 47,71 %
  4. Albert Surmacz – 53,54 %
  5. Antoni Bąbel – 44,58 %
  6. Jakub Szkop – 41,46 %
  7. Michał Kołacki – 36,46 %
  8. Michał Olesiński – 35,81%
  9. Karol Wenerski – 35,21 %

Uczestnikom gratuluję wyników, a wszystkich chętnych zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Anna Golędzinowska - Lebioda