Wyróżnienie dla Dawida Gabarkiewicza ucznia ZSP nr 2 RCKUiP na Blichu w kategorii fotografii w Wojewódzkim XVIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych.

28.03.2014 13:45

Kolejny raz sześcioro  uczniów: Dominika Augustyniak, Monika Kwiatkowska, Paulina Łuczywek, Damian Milczarek, Mateusz Janiszewski , Dawid Gabarkiewicz  ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wzięło udział w XVIII  Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych, który od kilku lat odbywa się pod patronatem: Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Gościem honorowym w tym roku był Bogusław Ryczko. Do Przeglądu zakwalifikowanych zostało 145 prac uczniów z 30 szkół województwa łódzkiego między innymi z Łowicza Kutna, Opoczna Łodzi, Sieradza  i innych miast . W kategorii fotografia, o tematyce Radość, zgłosiło udział 44 twórców, którzy złożyli 63 prace . Uczniowie ze szkoły na Blichu zaprezentowali prace plastyczne i fotograficzne. Jedną z nich, noszącą tytuł: Szczęśliwa! A jakże! wykonał Dawid Gabarkiewicz  i zdobył wyróżnienie  w XVIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych. Uroczysta gala  miała miejsce  27 marca 2013 roku  w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15. Laureat otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami uznania za udział w Przeglądzie. Warto podkreślić, że spośród uczniów szkół znajdujących się na terenie Łowicza tylko młodzież z Blichu brała udział w eliminacjach konkursowych. Opiekunem ucznia, który zdobył wyróżnienie był Grzegorz Słoma nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

Grzegorz Słoma