Zajęcia uczniów przygotowujących się do wyjazdu na praktyki do Niemiec.

30.03.2014 15:26

logo

Uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa, technikum agrobiznesu i technikum żywienia i gospodarstwa domowego intensywnie przygotowują się do wyjazdu na praktyki do DEULA Nienburg w Niemczech w miesiącach wrzesień i listopad 2014 r.

Dwie grupy po 12 osób z mechanizacji rolnictwa i agrobiznesu z końcem marca zakończyły się przygotowania do zajęć praktyczno – zawodowych z bloku mechanizacji w ilości 60 godzin. Poznana wiedza pozwoli im na wszechstronne praktyczne przygotowanie się do zajęć praktycznych w Niemczech. Ponadto z dniem 02.04.2014 r. rozpoczynają 50 godzinny cykl przygotowania z języka niemieckiego i kulturalno - zawodowego. Natomiast 12 osobowa grupa z gastronomii konturuje zajęcia z przygotowania zawodowego także w ilości 60 godzin, a po ich zakończeniu będą uczestniczyć na zajęciach językowych. Wyjazdy na praktyki do Niemiec trzech grup po 10 osób odbędą się we wrześniu i listopadzie. Czas praktyk wynosi 2 tygodnie. Uczniowie oprócz przygotowania zawodowego zapoznają się z kulturą i historią Niemiec oraz dużo czasu spędzają pracując przy eksploatacji maszyn i urządzeń rolniczych (ciągniki, agregat uprawowy, kombajn, siewnik), oraz z niecierpliwością oczekują na upragniony wyjazd. Na jesieni kolejne dwie grupy będą przygotowywały się do wyjazdu tj. jedna rolnicza a druga gastronomiczna.

Mirosław Kret