Awans Blichowskich piłkarek do finału wojewódzkiego

18.04.2014 9:47

Pierwotnie zawody miały odbyć się w późniejszym terminie (etap powiatowy dopiero w czwartek po świętach), ale po zmianie terminarzu zmagania w ramach powiatowej i rejonowej licealiady w piłce nożnej rozegrano w ekspresowym tempie. We wczorajszym turnieju, który odbył się na boisku Orlik przy ul. Bolimowskiej w Łowiczu wystartowały tylko dwa zespoły - ZSP nr 2 w Łowiczu oraz LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. W zawodach nie wzięły udziału szkoły z powiatów skierniewickiego ziemskiego, rawskiego i kutnowskiego.

Awans do etapu wojewódzkiego uzyskały uczennice ZSP nr 2 w Łowiczu. Dziewczyny z Blichu pokonały w bezpośrednim pojedynku po samobójczym trafieniu zawodniczki skierniewickiego LO 1:0.

Awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół ZSP nr 2 Łowicz w składzie: Martyna Wiankowska, Martyna Furman, Justyna Malejka, Karolina Zapisek, Dorota Wojda, Wolińska Dorota, Angelika Kotlarska, Karolina Kobierecka, Patrycja Skwarna, Paulina Graszka. Nauczycielem wychowania fizycznego jest Katarzyna Charążka.