Trwają zajęcia z przygotowania językowego oraz kulturalno – zawodowego.

30.04.2014 21:57

logo

Trwają zajęcia z przygotowania językowego oraz kulturalno – zawodowego dla dwóch grup po 10 osób z mechanizacji rolnictwa i agrobiznesu oraz jednej grupy 10 osobowej z technikum żywienia i gospodarstwa domowego, którzy we wrześniu i listopadzie 2014 r. będą wyjeżdżać na praktyki do ośrodka DEULA Nienburg w Niemczech. Uczniowie na zajęciach zwiększają umiejętności porozumiewania się języku niemieckim oraz uczą się słownictwa typowo zawodowego, które będzie potrzebne na praktykach w Niemczech. Nabywają także wiedzę nt. kultury i historii Niemiec.

Obecnie trwają również konsultacje z przedsiębiorstwami krajowymi dotyczące podpisania umów o praktyki zawodowe dla uczniów. W praktykach zawodowych w Polskich przedsiębiorstwach weźmie udział 24 uczniów tj. 2 grupy 6 osobowe z gastronomii oraz 3 grupy 4 osobowe z mechanizacji rolnictwa. Praktyki będą odbywały się w następujących firmach:

- Restauracja „Szkiełka” w Łowiczu – 6 osób

- Restauracja „Eden/Wiedeń” w Łowiczu – 6 osób

- Zakład Usługowo – Handlowo – Produkcyjny „Polmoblich” w Łowiczu – 4 osoby

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu – 4 osoby

- Zrzeszenie Plantatorów Owoców i Warzyw w Łowiczu – 4 osoby

Praktyki będą odbywały się w terminach czerwiec i lipiec 2014 r.

Mirosław Kret