223 rocznica Uchwały Rządowej z 3 V 1791r.

1.05.2014 16:48

Dnia 30.04.2014 r. społeczność ZSP Nr 2 RCKUiP w Łowiczu uczestniczyła w krótkim montażu słowno – muzycznym poświęconym historycznemu wydarzeniu sprzed 223 lat jakim było uchwalenie pierwszej w Polsce Konstytucji. Młodzież, nauczyciele, dyrekcja szkoły, pracownicy administracji i obsługi wspominali wydarzenie, które miało miejsce 3 maja 1971 r. W przedstawienie treści historyczno – patriotycznych zaangażowali się uczniowie z kl. I Technikum Logistycznego, kl. I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz ZPiT „Blichowiacy”, który zaprezentował kilka pieśni  wyrażających umiłowanie  Ojczyzny.

Po przedstawieniu pani dyrektor – Maria Laska wręczyła dyplomy uczniom, którzy w ostatnim czasie osiągnęli znaczące sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Byli to:  Malejka Justyna (Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku żywienia, międzyszkolny konkurs o żywności ), Paulina Jachimek i Patryk Zawiślak (Olimpiada  Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie), Anna Latoszewska  (międzyszkolny konkurs o żywności), Kacper Wilk (Olimpiada Wiedzy o Rodzinie, Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych), Kamil Szczepaniak i Sandra Miłowska (Konkurs o Podatkach), Mateusz Janiszewski, Damian Milczarek, Paulina Łuczywek, Monika Kwiatkowska, Dominika Augustyniak (Wojewódzki Finał Przeglądu Twórczości Artystycznej Szkół Zawodowych), Rafał Szczepański, Aneta Kucińska, Maciej Kocęba, Albert Surmacz , Antoni Bąbel, Jakub Szkop, Michał Kołacki, Michał Olesiński, Karol Wenerski (wszyscy startowali w Ogólnopolskim Konkurs Wiedzy Psychologicznej), Piotr Ulatowski, Ewa Pietrzak, Michał Antos (Powiatowy Konkurs: Kreatywne wtórne wykorzystanie śmieci sposobem na ich unieszkodliwienie), Emilia Morawska, Mateusz Wyszomierski, Tomasz Oleczek, Klaudia Michalska (Wewnątrzszkolny Konkurs Logistyczny), Agata Kwiecińska, Magdalena Koza, Emilia Pacek, Szymon Całka , Bartek Szwarocki (wszyscy za udział w Akcji „Mam haka na raka”).

Listy gratulacyjne otrzymali natomiast nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do olimpiad, konkursów, wspierali w działaniach, angażowali uczniów w różne inicjatywy. Byli to: p. Piotr Sumiński, p. Anna Kowalska, p. Agnieszka Golan, p. Waldemar Osica, p. Iwona Bogusiewicz –Kuś, p. Olga  Kwapisz – Wojda, p. Grzegorz Słoma.

Puchary otrzymały drużyny dziewcząt i chłopców za znaczący sukces w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Nożnej. Drużynę dziewcząt stanowiły: Martyna Wiankowska, Martyna Furman, Justyna Malejka, Karolina Zapisek, Dorota Wojda, Wolińska Dorota, Angelika Kotlarska, Karolina Kobierecka, Patrycja Skwarna, Paulina Graszka.

Skład drużyny chłopców był następujący: Łukasz Rybus, Rafał Bogus, Rafał Trakul, Piotr Znajewski, Krystian Mycka, Michał Fabijański, Przemysław Perzyna, Rafał Kołaczyński, Dominik Kotlarski, Damian Kołodziejczyk, Michał Matuszewski, Rafał Gładki. Trenerem obydwu drużyn była nauczycielka  wychowania fizycznego: Katarzyna Charążka.

Piotr Pietraszewski, Piotr Sumiński