II miejsce Mateusza Janiszewskiego w Muzealnych Spotkaniach z Fotografią 2014r.

20.05.2014 8:22

Kolejny raz Muzeum w Koszalinie wraz z innymi placówkami zorganizowało Konkurs Muzealne Spotkania z Fotografią. Odbywa się on pod patronatem Ministerstwa  Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej RP.

Celami  konkursu są:

- możliwie szerokie włączenie muzeów do procesu kształcenia szkolnego,

- wyrobienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby obcowania z muzeum,

-  rozbudzanie aktywności uczniów przy wykorzystaniu procesu edukacji regionalnej,

-  rozwijanie osobistych zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych,

- prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na muzea.

Muzeum w Łowiczu także uczestniczy w tych działaniach promujących kulturę i fotografię.

W sobotę 17 maja 2014r. o godzinie 17.00  w Muzeum w Łowiczu odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Muzealne Spotkania z Fotografią 2014. Wręczono nagrody za I, II, III miejsce oraz nagrody specjalne. Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. 57 uczestników złożyło 87 fotografii. Wśród prac, które napłynęły na MSz F 2014, znalazło się zdjęcie Mateusza Janiszewskiego   z klasy III LOG z  ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Uczeń wysłał  na konkurs  5  zdjęć, za jedno z nich przedstawiające ganek starej chaty otrzymał II miejsce. Nagrody wręczał Jerzy Borecki, który stwierdził, że  z roku na rok poziom konkursu rośnie, a nadsyłane prace są coraz lepsze.  Do konkursu ucznia przygotował Grzegorz Słoma.

Grzegorz Słoma