Młodzież z Blichu obejrzała film „Powstanie Warszawskie”

21.05.2014 22:10

W dniach 20-21 maja 2014r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla  młodzież z ZSP Nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wyjście do ŁOK na film „Powstanie Warszawskie”, którego premiera miała miejsce 9 maja 2014r.

To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości w oparciu o materiały dokumentalne. Opowiada historię powstania warszawskiego z 1944 roku widzianą oczami dwóch młodych braci- realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej. Na początku  dokumentują życie poszczególnych cywilów  walczącej stolicy.  Szukając kadrów, ciekawych  ujęć, stają się uczestnikami wydarzeń . Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat historii, którą znają nie tylko z podręczników i lekcji.

Magdalena Gasińska, Grzegorz Słoma