W PWP praca wre!

31.05.2014 19:20

logo

Zakończyły się zajęcia z przygotowania językowego oraz kulturalno – zawodowego dla dwóch grup po 10 osób z mechanizacji rolnictwa i agrobiznesu oraz jednej grupy 10 osobowej z technikum żywienia i gospodarstwa domowego, którzy we wrześniu i listopadzie 2014 r. będą wyjeżdżać na praktyki do ośrodka DEULA Nienburg w Niemczech.

Uczniowie zwiększyli umiejętności porozumiewania się języku niemieckim nauczyli się słownictwa typowo zawodowego, które będzie potrzebne na praktykach w Niemczech. Nabyli także wiedzę nt. kultury i historii Niemiec. Na początku czerwca zajęcia wdrażające zmodyfikowany program nauczania zakończy kolejna grupa z mechanizacji rolnictwa. Nauczyciele, którzy są trenerami w projekcie otrzymali 100 stron zmodyfikowanego programu nauczania przetłumaczonych z języka niemieckiego na język polski. Dodatkowe materiały dydaktyczne na zostaną wykorzystane na zajęciach lekcyjnych z gastronomii.

Po okresie konsultacji z przedsiębiorcami krajowymi zostały podpisane wszystkie umowy o praktyki zawodowe dla uczniów. Praktyki rozpoczynają się z początkiem czerwca i będą odbywały się w następujących firmach:

GRUPA Z TECHNIKUM ŻYWIENIA I GOSPODARSTWA DOMOWEGO

Restauracja „Szkiełka” w Łowiczu