AGROMAJÓWKA 2014 - „Rolnictwo energią regionu łódzkiego”

4.06.2014 11:40

Organizator imprezy - Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego - zaprosił wszystkie szkoły rolnicze z województwa łódzkiego na wydarzanie kulturalno-edukacyjno-wystawiennicze, promujące rolnictwo w ramach promocji marki: „Rolnictwo energią regionu łódzkiego”, które odbyło się 1 czerwca 2014 roku w Nowych Zdunach (teren Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej, gm. Zduny, pow. łowicki).

Skorzystaliśmy z zaproszenia i zaprezentowaliśmy naszą szkołę w postaci stołu gastronomicznego. Został on przygotowany przez klasy żywieniowe. Klasa I TŻiUG i III TŻiGD pod kierunkiem  pań: I. Bogusiewicz Kuś, A. Kosmowskiej, E. Kłak i A. Golan.  Pani dyrektor M. Laska udostępniła materiały promocyjne. Informatycy przygotowali wizytówki i dekoracyjne chorągiewki.

Stoisko gastronomiczne obsługiwali uczniowie klasy II TŻiUG: Monika Podrażka, Maria Szymańskia, Klaudia Skwarna, Krystian Górowski oraz z III TŻiGD Arek Haczykowski. Opiekunkami młodzieży i odpowiedzialne za stoisko były panie: Anna Kosmowska i Olga Kwapisz Wojda. Częścią logistyczną zajął się pan Stanisław Pietrzak.

Wrażenia z udziału w tym imponującym wydarzeniu są bardzo pozytywne, dopisała nam pogoda co w wydarzeniu plenerowym jest podstawą, towarzyszyła nam cały czas żywa muzyka  folklorystyczna (m.in. Boczki Chełmińskie) i rokowa, którą rozpoczął zespół Bałagan, kontynuowała gwiazda disco polo Shazza, a zakończyła gwiazda wieczoru Andrzej Piaseczny.

Dopisali również goście, nasze stoisko odwiedzili: główny organizator imprezy Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński,  Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda, Starosta Łowicki Krzysztof Figat oraz Dyrektor ZSCKR w Zduńskiej Dąbrowie Stanisław Kosmowski. Z ogromną sympatią spotkaliśmy się ze strony absolwentów szkoły blichowskiej, którzy z sentymentem wspominali swoją średnią szkołę.

Anna Kosmowska