Szkoła na Blichu rozbudowała symulatora do nauki jazdy

5.06.2014 21:34

logo

Szkoła na Blichu doposażyła symulator do nauki jazdy. Rozbudowy tego urządzenia dokonano dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Projektu Unijnego POKL działanie 9.2, który nosi tytuł: „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo”.

Symulator rozbudowano o:

- 2 monitory LCD 24 calowe

- zewnętrzną kartę grafiki Matrox TripleHead2Go

- oprogramowanie symulacyjne

- wymianę klucza licencyjnego.

Uczniowie dzięki symulatorowi lepiej przygotowują się do poruszania się na drogach publicznych nie tylko samochodami ale również ciągnikami i maszynami rolniczymi (typu kombajn), które są dużych rozmiarów i poruszają się z małą prędkością. Nauka na symulatorze pozwala na wyrobienie w sobie poczucia zachowania poczucia odległości dużych maszyn od innych pojazdów. Nauka na tym urządzeniu uatrakcyjnia zajęcia – uczniowie będą poznawać przepisy ruchu drogowego w łatwy i praktyczny sposób ca wpłynie na lepsze przygotowanie ich jako przyszłych uczestników ruchu drogowego oraz operatorów pojazdów rolniczych.

Koszt doposażenia symulatora do nauki jazdy, który szkoła zakupiła również ze środków unijnych w 2012 r., wyniósł ponad 7 tysięcy złotych. Rozbudowy symulatora dokonała firma EDUCAR Informatyczne Systemy Edukacyjne, której oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania ofertowego.

Katarzyna Koper