Adaptacja pomieszczenia na pracownię informatyczno – logistyczną.

5.06.2014 21:40

logo

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Projektu Unijnego POKL działanie 9.2, który nosi tytuł: „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo” w szkole na Blichu trwają prace remontowo - budowlane związane z adaptacją pomieszczenia na pracownię informatyczno – logistyczną które wynikają z konieczności dostosowania obecnie posiadanych pomieszczeń do nowo zakupionych sprzętów.

Wykonanie prac adaptacyjnych pozwoli na przeprowadzenie zajęć z kursu systemy energii odnawialnej oraz kursu obsługi urządzeń i maszyn rolniczych do zbioru roślin na biomasę w sposób profesjonalny i odpowiednio dostosowany do potrzeb uczniów. Ponadto pozwoli prawidłowo ustawić zakupiony sprzęt, a także podłączyć go do systemu solarnego, grzewczego, instalacji elektrycznej i wentylacji. W pracowni znajdować się będzie również 16 stanowisk komputerowych ze specjalistycznym oprogramowaniem, które będą wykorzystywane w trakcie zajęć z kursu kwalifikacyjnego technik spedytor, kursu magazyniera z obsługą programów komputerowych jak również z kursu ICT – przygotowanie do uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECDL.

Prace remontowe prowadzi firma „JAGUAR” z Łowicza, której oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zapytania ofertowego. Koszt adaptacji pomieszczenia na pracownię informatyczno – logistyczną wyniesie ponad 30 tysięcy złotych.

Katarzyna Koper