Czerwiec i lipiec miesiącami staży i praktyk zawodowych

16.06.2014 11:17

logo

Od początku czerwca końca lipca 2014 r. 32 uczniów z  klas technikum logistycznego oraz technikum mechanizacji rolnictwa będzie uczestniczyć w stażach i praktykach zawodowych organizowanych w ramach projektu pn. „Wykorzystaj zielone światło dla logistyki i odnawialnych źródeł energii – kształć się zawodowo”. Uczniowie na praktykach i stażach będą nabywać wiedzę oraz praktyczne umiejętności i kwalifikacje zgodne z ich kierunkami nauczania. Uczniowie z technikum logistycznego podczas odbywania staży i praktyk zawodowych zapoznają się z:

- organizacją przedsiębiorstwa logistycznego;

- kierowaniem i zarządzaniem przedsiębiorstwem logistycznym;

- system rozliczeń;

- działalnością logistyczna – czynności:

1. usługi logistyczne,
  2. oferowanie usług,
  3. przygotowanie harmonogramu czynności,
  4. opracowanie planu zadania logistycznego,
  5. przebieg procesu logistycznego,
  6. zasady opracowania dokumentów logistycznych,
  7. efektywność funkcjonowania firmy.

Natomiast uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa zapoznają się z:

- organizacją stanowiska obsługi pojazdów;

- oceną stanu technicznego silnika;

- możliwościami usuwania usterek układów silnikowych na podstawie wskazań urządzeń diagnostycznych;

- wymianą części zespołów silnikowo-jezdnych;

- przeglądem techniczny pojazdu mechanicznego

oraz

- procesami związanymi z użyciem energii cieplnej i elektrycznej wynikającymi z profilu produkcyjnego lub usługowego zakładu;

- sposobami wykorzystania tradycyjnych i odnawialnych źródeł energii w Zakłodzia;

- metodami i technologiami oszczędzania i efektywnego oszczędzania energii;

- procedurami związanymi z oszczędzaniem energii.

Praktyki i staże organizowane są w przedsiębiorstwach, które zajmują się logistyką, mechanizacją rolnictwa oraz odnawialnymi źródłami energii.  Praktyki organizowane są w 10, natomiast staże w 14 zakładach pracy. Szkoła w porozumieniu z pracodawcami opracowała programy staży i praktyk zawodowych.

Katarzyna Koper